Wszystko co powinieneś wiedzieć o obuwiu roboczym

Najczęściej z obuwia roboczego korzysta się np. na gospodarstwie czy placach budowy, jest to błąd, dlatego że każdemu mogą się one przydać.

Nawet podczas pracy na podwórku czy działce jest ryzyko nastąpienia na gwóźdź albo że ciężki przedmiot spadnie na nogę, więc potencjalnie niegroźna praca może skończyć się niepotrzebnym bólem, lub opuchlizną. Dla kogo więc są buty BHP? Odpowiedź brzmi – dla każdego!

Wszystko co musisz wiedzieć o butach roboczych

Powstały one z myślą o pracy, są więc znacznie wytrzymalsze i mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne niż zwykłe mówiąc potocznie trampki. Przede wszystkim chronią nogę przed ostrymi elementami wystającymi z ziemi, stanięcie na gwóźdź w klapkach albo codziennym obuwiu może się bardzo źle skończyć, nie tylko ze względu na ranę, ale na potencjalną infekcję spowodowaną olbrzymią ilością bakterii zgromadzonych na takim przedmiocie.

Utwardzane podeszwy sprawią, że krótsze gwoździe nie dotrą wcale do stopy, a w przypadku dłuższych zdążymy się zorientować, że coś jest nie tak i w porę zareagować, chyba że gwóźdź jest stary i zardzewiały, wtedy, zamiast się wbić w but, po prostu pęknie. W butach roboczych niestraszne również spadające przedmioty, cały asortyment obuwia BHP jest zaopatrzony zawsze w utwardzony podnosek (czubek buta).

Z reguły zabezpieczany on jest metalową blaszką, zdarzają się jednak wyjątki, w których zamiast niej, przód buta oklejony jest twardą gumą, która bezbłędnie spełnia tę samą funkcję, czyli chroni palce, niezależnie od tego, czy jest to spadająca cegła, czy idąc, wejdziemy w coś ostrego, np. Widły. Palce i stopa pozostaną bez uszczerbku.

Więcej o różnego rodzaju obuwiu przeczytasz w portalu https://www.twojebuty.pl/.