Czy popularne escape roomy są bezpieczne?

O bezpieczeństwo escape roomów dbają oczywiście ich właściciele. Niektórzy z nich dokładają naprawdę wszelkich starań do tego, by oferować klientom najwyższą jakość zabawy i to takiej zabawy, która w żaden sposób nie mogłaby im zaszkodzić.

Bezpieczeństwo escape roomów

Do zagwarantowania dodatkowej ochrony wykorzystuje się różne typy zabezpieczeń. Potencjalny klient może więc sprawdzić, czy występują one w interesującej go placówce. Bezpieczny escape room praktycznie zawsze będzie się z nich składać, a jeśli tak nie jest, warto porozmawiać na ten temat z jego właścicielem i tak po ludzku zapytać go o wybrakowane wyposażenie.

Jednym z kluczowych zabezpieczeń jest na pewno oświetlenie awaryjne. To takie oświetlenie, które zostaje samoistnie zapalone w momencie, gdy dochodzi do awarii podstawowego oświetlenia, jakie nagle przestaje wtedy działać. Światło to jednak nie wszystko. W każdym escape roomie, podobnie jak i w każdym budynku oddanym do użytku publicznego, musza występować wyraźne oznakowania dróg ewakuacyjnych, jakimi należy podążać w przypadku usłyszenia alarmu o ewakuacji lub gdyby tylko z innego powodu trzeba było jak najszybciej opuścić budynek. Trzecim typem zabezpieczenia są z kolei wyłączniki alarmowe. Tak naprawdę to one odgrywają jednak tą kluczową rolę, dlatego to właśnie dzięki nim escape room staje się w pełni bezpiecznym miejscem do zabawy. Wyłączniki alarmowe pozwalają na automatyczne otwarcie wszystkich zamków, a w tym i wszystkich drzwi. Uruchamiają się one np. podczas pożaru lub przy innych równie negatywnych sytuacjach i okolicznościach.
Nie należy całkowicie skreślać zabawy w escape roomach i robić tego tylko dlatego, że w jednym z nich kilka lat temu doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

Wypadki się zdarzają, a też w każdej branży zawsze znajdą się osoby, które będą dbać wyłącznie o własne interesy, a nie o innych. W tym momencie każdy legalnie działający pokój zagadek w Polsce powinien być dla graczy bezpiecznym miejscem do zabawy.

Więcej artykułów o bezpiecznej rozrywce znajdziesz w serwisie https://www.egracze.pl/.