Jak sprawić, by treści odpowiednio pozycjonowały stronę?

seo

Pierwszą rzeczą, jaką sprawdza niemalże każda agencja przeprowadzająca audyt SEO na stronie internetowej klienta, jest właśnie content. Zawartość jest ważniejsza od opakowania.

Pięknie prezentująca się szata graficzna z dopieszczonymi szczegółami i dopracowanymi najmniejszymi detalami nie jest w stanie zastąpić wartości płynącej z dobrze napisanych i przekazujących coś tekstów. Pozycjonowanie stron www na tych tekstach po prostu musi się skupiać. Warto je oczywiście odpowiednio ułożyć i sformatować, jednakże warto przede wszystkim zadbać o ich zawartość, czyli o to, by nie były one wyłącznie smutnym długim blokiem byle jakiego tekstu, służącego wyłącznie do upychania kolejnych słów kluczowych.

Content ma być interesujący nie tyle dla wyszukiwarki, co dla Internautów. W dużej mierze to jednak Internauci decydują o tym, które strony uzyskują wyższe pozycje, a które momentalnie spadają z piedestału, tracąc wszystko to, na co wcześniej pracowały. Użytkownicy sieci są natomiast bezlitośni. Potrafią na dobre zrezygnować z przeglądania strony, na którą zaglądali latami, tylko z powodu jednego opublikowanego na niej artykułu, który nie będzie zgodny z ich prywatnymi przekonaniami albo nie będzie zgadzał się z pewnymi faktami naukowymi czy powszechnie uznanymi informacjami. Na te treści trzeba więc uważać.

Wejdź na www.newsinfo.pl i dowiedz się też interesujących ciekawostek na wiele innych tematów.

Pozycjonowanie stron internetowych może je oczywiście wypromować, ale jeśli okaże się, że nie niosą one ze sobą praktycznie żadnej wartości, równie szybko dojdzie do utraty ich wysokiej pozycji. Tekst ma być czytelny, jakościowy i zgodny z prawdą. Warto też zadbać o to, by nie był on wyłącznie suchym blokiem literek, czyli zadbać o jego ogólne urozmaicenie.

Nie każdy potrafi jednak tworzyć angażujące treści, dlatego do tego zadania zwykle zatrudnia się copywriterów i contentwriterów. Nieraz zresztą stale współpracują oni z agencjami oferującymi pozycjonowanie stron www, tak więc wystarczy zgłosić się do takiej agencji, by od razu uzyskać dostęp do ekspertów od treści.